sobota, 11 lutego 2017

Święto zakochanych. Jakie produkty działają jak afrodyzjaki?

Do walentynek pozostały zaledwie trzy dni! To idealny czas, aby poświęcić go na zgłębienie podstawowej wiedzy o działaniach afrodyzjaków. Które spożywcze produkty działają pobudzająco? Pierwszy znany przepis na miksturę mającą działać pobudzająco na zakochanych to zapisana hieroglifami, pochodząca z ok. 1700 r. p.n.e. mieszanina suszonych liści tarniny, akacji i miodu.

Co ciekawe, już w Starym Testamencie pojawia się wzmianka o miłosnym ziele, tzw. mandragorze, która miała pobudzać zmysły. Afrodyzjaki to produkty, które zawierają substancje, wpływają na lepsze ukrwienie narządów, co też powoduje zwiększenie naszej energii i lepsze samopoczucie.

Wśród słodkich afrodyzjaków bez wątpienia prym wiedzie czekolada. Już Majowie i Aztekowie pili podczas ceremonii zaślubin napoje na bazie nasion kakaowca, by rozgrzać namiętność nowożeńców. Mało kto wie, że banany także uznawane są za afrodyzjak.

A to za sprawą bromeliny – enzymu, który zwiększa produkcję testosteronu oraz potasu, który podnosi poziom energii i wspomaga pracę serca. Mówiąc o owocowych afrodyzjakach nie możemy zapomnieć też o granacie.

Delikatny miąższ o rubinowej barwie zamknięty w zwanym też rajskim owocem granacie to bogactwo antyoksydantów i likopenu wspomagającego krążenie krwi. To z kolei wpływa na podwyższenie libido u kobiet i poziomu testosteronu u mężczyzn.

Źródło: http://www.nowosci.com.pl