środa, 4 marca 2015

Co zwiększa ochotę na seks?

Okazuje się, ze aby skutecznie podnieść libido warto jeść więcej niektórych składników. Co znajduje się w takiej diecie? Dieta podkręcającą nasze libido to dieta przede wszystkim zdrowa. Z pewnością tłuszcze zwierzęce, kawa, nikotyna czy alkohol (wbrew pozorom) nie zwiększają naszej ochoty na seks.

Świetnie za to działają tu produkty bogate w cynk (np. wołowe steki czy ostrygi). Cynk zmniejsza bowiem wydzielanie hormonu prolaktyny który negatywnie wpływa na seks. Na seksualne libido świetnie wpływają też produkty bogate w kwasy Omega-3 i Omega-6. Są to przede wszystkim tłuste ryby i owoce morza.

Poprawiają one krążenie krwi co też świetnie wpływa na ochotę na seks. Podobne działanie ma też białko, które znajdziemy w chudym mięsie, ale przede wszystkim pod postacią białka jaja kurzego. Jedzmy jajka jeśli chcemy mieć więcej energii i być bardziej skoncentrowani. Dobre działanie na libido ma też... czekolada.

To znakomity afrodyzjak, ma w swoim składzie też magnez, a on pomaga zrelaksować się i odprężyć. Warto jednak ten składnik stosować z umiarem bo ma dużo kalorii.